Moneyexpress veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud meie kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Loe lähemalt.
SAIN ARU

Finantsettevõte ME Company

Finantsettevõte
Me Company OÜ

Paysera EST

Olulisemad Forex majandusuudised 34. nädalal

See nädal on oodata USA ja Briti SKT tulemusi ja täiendavalt saame ka aimu, kuidas sujub kodude müük Ameerika kinnisvaraturul. Riskijanu on turgudelt taandumas ja hirm globaalse majanduslanguse ees on ahnusest võitu saanud. Olulistest uudistest nüüd natuke lähemalt.

 

USA majade müük järelturul: Näitaja tehakse teatavaks teisipäeval kell: 17.00. Nõrk elamuturg teeb investoreid USA majanduse taastumise osas murelikuks. Viimase kolme kuu jooksul on kodude müük langenud 5.37 miljoni tasemele. Järjekordset suuremat langust oodatakse ka sellel korral, kus müüginäitajaks oodatakse 4,63 miljonit. Negatiivne tulemus soosib turvavaluutasid nagu JPY ja CHF.

Saksamaa Ifo ärikliima: Näitaja tehakse teatavaks kolmapäeval kell: 11.00. Küsitlus viiakse läbi 7000 ettevõte seas, kus viimasel ajal on meeleolu positiivsemaks muutunud. Eelmisel kuul hüppas näitaja 106.2 punkti tasemele ja toetas euro tugevnemist. Sellel korral ootavad analüütikud, et näitaja püsib oluliste muutusteta samal tasemel või taandub 105.9 punktini. Võrdluseks võib siin tuua ZEW majandussentimendi, mis osustus eelmine nädal suureks pettumuseks. Paistab, et ka Ifo ei suuda eurot see nädal ülespoole aidata.

USA kestvuskaupade tellimused: Näitaja tehakse teatavaks kolmapäeval kell: 15.30. Kestvuskaupade ostutellimused on viimase kahe kuu jooksul jooksul langenud, mis on tõmmanud endaga kaasa ka USA dollari. Pärast eelmise kuu langust 1.2%, oodatakse sellel korral tellimuste järsku paranemist 3.1% võrra. Core kestvus kaubade (näitaja ei sisalda transpordi kestvuskaupu) tellimuste tõusukus prognoositakse 0.6% kasvu, pärast eelmise kuu 0.9 protsendist langust.

USA uute kodude müük: Näitaja tehakse teatavaks kolmapäeval 17.00. Uute kodude müük peaks sellel kuul näitama tagasihoidlikku tõusu kuni tasemeni 335 tuhat. Eelmine kuu püsis  näitaja 330 tuhande tasemel. Uute kodude müük on otseses sõltuvuses valitsusepoolsetest toetustest, mis teeb normaalsetes turutingimustes näitaja olulise paranemise vähetõenäliseks.

USA registreeritud töötus: Iganädalane näitaja tehakse teatavaks neljapäeval kell: 15.30. See tööturu olukorda kajastav näitaja annab põhjust muretsemiseks ja paranemist ei ole lähiajal oodata. Eelmine nädal jõudis registreeritud töötus 500 tuhandeni. Edasine kasv ülespoole 500 tuhandet, võib pingeid turgudel suurendada, kuid langus allapoole 430 tuhande taset tõstab jällegi riskijanu. Turuootuseks on sellel korral 483 tuhat registreeritud töötu.

Jaapani Tokyo Core THI: Näitaja tehakse teatavaks neljapäeva öösel kell: 02.30. Jaapan sipleb endiselt tõsises deflatsiooni püünises, kus rakendatud meetmed ei ole andnud oodatud tulemust. Aastabaasil on hinnad tõusnud miinus 2 protsenti. Eelmine kuu tõusis näitaja -1.3% tasemele. Selle korral oodatakse, et näitaja oluliselt ei muutu, tõustes -1.2% tasemele. Hinnatõus ülespoole miinus 1 protsendi piiri on jeenile positiivne.

Briti SKP teine kinnitus: Näitaja tehakse teatavaks reedel kell: 11.30. Inglismaa teise kvartali sisemajanduse koguprodukt oli väga muljetavaldav. Tulemus ületas analüütikute ootusi ja tõusis 1.1%-ni. Juhul, kui sellel korral peaks SKP kasv 1.1% saama kinnitust, siis peaks Inglise nael sellele reageerib tugevnemisega. Suvaline kõrvalekalle võib turgudel volatiilsust suurendada.

Šveitsi KOF majandusbaraomeeter: Näitaja tehakse teatavaks reedel kell: 12.30. Pärast mitmekuist tõusu püsis näitaja eelmine kuu muutumatuna 2.23 punkti tasemel. Sellel korral oodatakse koondindeksi paranemist, mis peaks teotama frangi edasist tugevnemist.

USA SKT teine kinnitus: Näitaja tehakse teatavaks reedel kell: 15.30. SKT esimene kvartal osutus väga suureks pettumuseks, kuna aastabaasil oli kasvuks kõigest 2.4%. Oluline majanduskasvu aeglustumine esimeses kvartalis põhjustas turgudel paanika – kardeti, et USA-d ootab ees topelt-masu (w). SKT teistkordne ülevaatuse tulemusel oodatakse teises kvartali majanduskasvuks 1.5 protsenti. Uudis toob turgudele tavalisest enam volatiilsust.

Ben Bernanke räägib: Sõnavõtt algab reedel kell: 17.00. Eelmine kord ütles Bernanke, et keskpank alustab USA valitsuse võlakirjade kokkuostmist ja märkis, et USA majandus liigub tagasihoidlikus tempos. Kindlasti suudetakse ka sellel korral turgusid millegi huvitavaga üllatada.

Copyright Admiral Markets