Moneyexpress veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud meie kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Loe lähemalt.
SAIN ARU

Finantsettevõte ME Company

Finantsettevõte
Me Company OÜ

Paysera EST

Trump kuulutas Hiina vastu välja juba uued 200 miljardini ulatuvad tollid

USA president Donald Trumpi administratsioon teatas teisipäeval, et koostamisel on täiendav nimekiri Hiina importkaupadest, millele kehtestatakse 10-protsendine toll. Maksu alla läheb kogunisti 200 miljardi dollari väärtuses importi.

Uues nimekirjas on üle 6000 erineva kaubaartikli, mille hulka kuuluvad näiteks mereannid, puuviljad, juurviljad, lõng, vill, vihmakeebid, pesapallikindad, käekotid, kohvrid, autokummid, tualettpaber, jalgrattad, suusad, vaibad jpm. Lõplik nimekiri pannakse peale hindamisperioodi kokku augustiks.

Möödunud reedel hakkasid kehtima 25-protsendised tollid 34 miljardi dollari väärtuses Hiina importkaupadele, tuues kaasa Hiina  vastureaktsiooni, kes maksustas samas väärtuses USA kaupu. Hiina tollid sihtisid USA põllumajandust ja autotööstust.

Ühendriikide kaubandusesindaja Robert Lighthizeri sõnul on uued tollid vastuseks Hiina reedesele vastureaktsioonile, mis näitab, et «Hiina pole oma vigadest õppinud.» Samuti ei tunnista Hiina Valge Maja esindajate sõnul jätkuvalt USA intellektuaalse vara vargust ning eitab probleemi olemasolu.

 

Teisipäeval välja kuulutatud tollide näol on tegu juba kolmanda lainega, sest USA vaagib praegu ka 16 miljardi väärtuses tolle Hiina elektroonikale, mis taheti välja kuulutada augusti lõpuks.